Edukacja i media, Firmy handlowe i usługowe,

Oświadczenie o odstąpieniu od umowy sprzedaży udziałów w spółce z ograniczoną odpowiedzialnością – forma oświadczenia

Piotr Proniewski
adwokat

Piotr Proniewski

Wybierz datę i czas spotkania

Twoja rezerwacja

{service_name}
{reservation_date} · {reservation_time}

Lokalizacja

{location_name}

Clients

{reservation_capacity}

Prawnik

{employee_name}

Cena

{reservation_price}
Your cart is empty.

Łącznie: 0

Informacje

Wymagane pola są oznaczone *.

Podsumowanie zamówienia

Metoda płatności

  • Pay with your credit card via Stripe. Use the card number 4242424242424242 with CVC 123, a valid expiration date and random 5-digit ZIP-code to test a payment.

W toku...

·

Na zasadzie swobody umów istnieje możliwość aby w umowie sprzedaży udziałów w spółce zastrzec tak zwane prawo odstąpienia (umowne prawo odstąpienia). Uprawnienie takie może być warunkowe lub bezwarunkowe. W każdym przypadku uprawnienie takie musi określać datę w jakiej dana strona umowy może z takiego uprawnienia skorzystać. Brak oznaczenia powodować będzie bowiem nieważność zastrzeżenia o odstąpieniu.

W jaki sposób przebiega odstąpienie od umowy sprzedaży udziałów w spółce z o.o. ?

 

Sprzedaż udziałów w spółce co do zasady wymaga zachowania formy pisemnej  z podpisem notarialnie poświadczonym. Jednak samo oświadczenie o odstąpieniu od umowy nie wymaga już zachowania takiej formy. W obecnym stanie prawnym oświadczenie o odstąpieniu od umowy powinno być stwierdzone pismem (art.77§3 k.c.). Wystarczy zatem złożenie oświadczenia w zwykłej formie pisemnej tj. z podpisem osoby je składającej.

 

Odrębnym zagadnieniem – omawianym w osobnym artykule – jest kwestia skutków jakie wywołuje złożone oświadczenie tj. czy jest to skutek rzeczowy czy też jedynie obligacyjny.

 

 

Piotr Proniewski, adwokat Kraków, grudzień 2016 roku

Polecane artykuły

23
paź
Podatki
Jakie wydatki możesz odliczyć od podatku, prowadząc własną działalność?

Przedsiębiorcy, poza zwiększaniem swoich przychodów, mogą również skorzystać z możliwości obniżenia podatku dochodowego poprzez uwzględnianie kosztów uzyskania przychodu.

10
paź
Podatki
Kontrola podatkowa w firmie – jak się przygotować i co warto wiedzieć

Kontrola podatkowa, czynności sprawdzające, postępowanie podatkowe - to narzędzia weryfikacji przestrzegania prawa podatkowego przez przedsiębiorców.

12
lip
Firmy handlowe i usługowe
Dlaczego warto korzystać z usług adwokata przy zakładaniu firmy ?

Stare przysłowie mówi, że „lepiej zapobiegać niż leczyć”. Przysłowie to idealnie odpowiada na pytanie, dlaczego warto korzystać z usług adwokata przy zakładaniu firmy.